Znalezienie taniej polisy OC pojazdu może być bardzo łatwe

Wielu kierowców narzeka na wysokie ceny polis OC. Niestety muszą je kupować, bowiem konsekwencje jazdy pojazdem, który aktualnego OC nie ma, są bardzo duże. Jeśli kierowca spowoduje wypadek, to właśnie z polisy OC jest naprawiany samochód poszkodowanego i – między innymi -uszkodzenia infrastruktury drogowej. Mówiąc wprost, z polisy OC sprawcy pokrywane są wszelkie koszty związane z poszkodowanymi i wypadkiem lub kolizją. Kierowca, który nie ma OC i spowoduje wypadek może zostać tymi kosztami obciążony. W takiej sytuacji nakaz zapłaty może opiewać nawet na setki tysięcy złotych. Nie warto więc ryzykować, nie warto jednak też przepłacać za obowiązkowe OC pojazdu. Na rynku działa wielu ubezpieczycieli, konkurują ze sobą, więc obowiązkowe polisy OC sprzedawane są w różnych cenach. 

Od czego zależy koszt polisy OC? 

Każdy kierowca, który powoduje wypadki, płaci odpowiednio zawyżone OC. Ten, kto jeździ bezszkodowo, z czasem nabywa zniżki, dzięki którym polisę OC kupi taniej. Koszt polisy zależny jest też od pojemności silnika pojazdu, miejsca w którym jest zarejestrowany, a nawet od tego jak jest wykorzystywany. Wyższe koszty OC mają kierowcy, którzy – na przykład – zadeklarują, że dany samochód będą prowadzić też inne osoby – na przykład dzieci lub małżonek. Koszt OC zależy też od konkretnej oferty danego ubezpieczyciela. Bardzo często ubezpieczyciele ukierunkowują swoją ofertę na daną grupę docelową. Dlatego w niektórych firmach są – na przykład – tanie OC dla małych aut, w innych zaś niedrogie OC dla ciężarówek, inne zaś nieco droższe niż u konkurencji. Jak w tym wszystkim znaleźć tanie OC i ubezpieczyć swój pojazd nie przepłacając za polisę? Samodzielne poszukiwanie taniej polisy to zły pomysł. Lepszym wyjściem jest porównywarka OC najlepsza. Dzięki niej błyskawicznie można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo oferty polis.

Jak szukać tanich polis przy pomocy porównywarki OC?

Poszukiwanie polis przy pomocy porównywarki jest banalnie proste. Po wejściu na stronę www porównywarki określamy jakiej polisy szukamy. Wybieramy opcję OC. Potem wpisujemy swoje dane, a także informacje o pojeździe, który chcemy ubezpieczyć. Na pewno będzie potrzebny numer VIN, rodzaj paliwa, data produkcji i kilka innych informacji. Porównywarka przeanalizuje to co wpisaliśmy i po chwili wyświetli propozycje polis. W głównej części wyników wyszukiwania będą polisy najtańsze, niżej zaś coraz droższe. Te najbardziej interesujące trzeba dodatkowo przeanalizować i wybrać najlepszą. Po kliknięciu w link przy niej przejdziemy na stronę płatności bankowych. Wybieramy sposób zapłaty, bank, dokonujemy przelewu online i to wszystko. Oczywiście trzeba też podać adres e-mail. Na niego bowiem zostaną przesłane potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC pojazdu.